ZDIEĽAŤ

 

Súťaže sa zúčastnilo celkovo 22 družstiev, z toho 15 mužských a 7 ženských.

U mužov, na prvých troch priečkach, boli výsledky naozaj tesné. S časom 19,15s sa na prvom mieste umiestnil DHZ Drgoňova Dolina, za nimi s časom 19,18s Kúty 1 a pohárovú trojicu uzatvorili taktiež muži z Kútov s časom 19,60s.

Drgoňova Dolina potvrdila svoje kvality aj v ženskej kategórii, keď si tak ako muži z rovnakého zboru, odniesli prvé miesto s časom 25,10s. Druhú priečku obsadilo družstvo žien zo Štefanova s časom 28,76 a tretie miesto získali ženy z DHZ Moravský Svätý Ján, a to s časom 29,75 s.

Ako sme už zvyknutí pred každým ligovým kolom je zverejnená tipovacia súťaž, kde si môžeme zatipovať najlepší čas, či už v kategórii mužov alebo žien. Tentokrát sa tipoval najlepší výsledok v kategórii žien. Výsledný čas bol 25,10s. Najlepší tip mal Milan Kotvan, ktorý tipoval najbližšie 25,02s. a tým získal poukážku na kozmetiku, ktorú daroval salón „KozmetikaS“.

Radi by sme privítali nováčikov v Záhoráckej hasičskej lige. V ženskej kategórii sa k nám pridali družstvá zo Sološnice a Sekúl. Dievčatá v kategórii žien naozaj len začínajú a sme veľmi radi, že sa rozhodli práve pre ZHL. V mužskej kategórii sú to družstvá Brodské, Sobotište a Holíč, ktoré už v prvom kole poriadne zamiešali „karty“.

Na súťaži v Kútoch bola výborná atmosféra. Energiou nás dobíjalo dobré počasie a samozrejme aj podpora zo strany divákov, rodín a známych.

Druhé kolo sa bude konať 25.6.2017 v Sobotišti. Zároveň pripomíname, že do ligy je možné zapojiť sa odovzdaním súpisky a zaplatením štartovného do začiatku konania druhého ligového kola.

Tešíme sa na Vás, pretože našu vašu ligu tvoríme spoločne!

Rada ZHL