ZDIEĽAŤ

Tretie kolo Záhoráckej hasičskej ligy sa konalo v sobotu 1. júla na nočnej súťaži v Jablonici. Účasť bola, ako každý rok, hojná. Súťaže sa zúčastnilo celkovo 35 družstiev z toho 25 mužských a 10 ženských.

Súťaž bola, ako sme už všetci zvyknutí, perfektne pripravená. DJ, osvetlenie, živý prenos na plátne… Je vidieť, že hasiči z Jablonice si potrpia na kvalitu. Súťaž prebiehala podľa pravidiel ZHL, takže sa behalo na 5 litrové terče, ktoré nám síce zo začiatku štrajkovali, ale hneď po odstránení závady sa súťaž naplno rozbehla.

Súťaž otvorili muži z Kútov, ktorí nám hneď na začiatok vyrazili dych, keď sa časomiera zastavila na čase 17,75 s. Tento čas sa do konca súťaže nepodarilo prekonať, a tak si odniesli s pohárom za prvé miesto aj 20 bodov do tabuľky. Tým si upevnili miesto lídra tabuľky. Priblížiť sa tomuto času, sa podarilo až v druhom pokuse mužom z Holíča s časom 18,13 s a tým získali 18 bodov. Tretie miesto s časom 19,89 s vybojovali muži Schaeffler Skalica. Tým uzatvorili časy, ktoré atakovali hranicu 20 sekúnd. V rámci ZHL si 16 bodov za tretie miesto odniesli muži z Gbelov. V celkovom poradí sa umiestnili na 7. mieste s časom 22,56.
 

V ženskej kategórii prvé miesto vybojovali ženy zo Štefanova s časom 24,72 s, pripísali si 15 bodov. Ženám z Moravského Svätého Jána tesne uniklo prvé miesto, keď s časom 24,79 s obsadili druhú priečku. Tretie miesto si odniesli majsterky trnavského kraja v hasičskom doraste, dievčatá Podbranč Horná Dolina s časom 26,35 s. Trinásť bodov si pripísali ženy zo Sekúl, keď s výsledným časom 28,80 s obsadili v celkovom poradí 5. miesto. Ženy z Kútov získali 11 bodov a Sološnica si pripísala 10 bodov.

Pod veľkým tlakom kvalitných družstiev zo širokého okolia a obrovskou snahou zvíťaziť sa mnohým tímom nezadarilo ukončiť požiarny útok tak, ako by si predstavovali. Práve preto sme videli množstvo nedokončených pokusov. Napriek tomu sme veľmi radi, že súťaž sa ukončila bez zranení.

Pokračujeme už túto sobotu 8. júla štvrtým kolom Záhoráckej hasičskej ligy, ktoré nám pripraví hasičský zbor Štefanov. Všetkých srdečne pozývame :).

Autor článku: Simona Chválová