ZDIEĽAŤ

Za sebou máme 4 ligové kolá. Tak si poďme zhrnúť doterajšiu sezónu.

Sezóna nám odštartovala začiatkom mája v Kútoch. V ženskej kategórií zvíťazili domáce ženy a v mužskej kategórií si prvé
miesto odniesli muži z Jablonice.

V Júni sa konalo druhé kolo v Moravskom Sv. Jáne, kde si prvenstvo odniesli muži aj ženy z Kútov. V mesiaci júl sa konala prvá nočná súťaž v Jablonici. Toto kolo vyhrali ženy z Gbiel a muži z Radimova.

Štvrté kolo sa konalo v Štefanove. Pohár za prvé miesto si odniesli ženy z Kútov a muži z Plaveckého Štvrtka. Piate kolo, ktoré malo byť v Sološnici sa po dohode všetkých družstiev kvôli nepriaznivému počasiu zrušilo.

Sme v polovici sezóny, čakajú nás ešte súťaže
v Sekuliach (25.8.2018), v Gbeloch (1.9.2018) a posledné ligové kolo v Plaveckom Štvrtku (22.8.2018).

Tabuľku v ženskej kategórií vedú ženy z Kútov, ktoré majú 64 bodov, hneď za nimi sú ženy z Gbiel s počtom bodov 62 a tretiu priečku obsadili zatiaľ ženy zo Sološnice, ktoré majú 48 bodov. V mužskej kategórií bojuje s rovnakým počtom bodov ( 74) družstvo z Kútov a Plaveckého Štvrtka. V tesnom závese sú muži z Holíča s rozdielom 6 bodov.

Očakávame, že celkové poradie sa ešte premieša a o víťazovi sa rozhodne na poslednom kole. Rady by sme vyzdvihli ženy z Gbiel, ktoré tento rok podávajú veľmi stabilné výkony a výrazne sa
zlepšili. Za veľkých „makačov“ by sme označili mužov z Plaveckého Štvrtka, ktorí v lige začínali na posledných priečkach a dnes vedú tabuľku. Tiež sme rady, že sa k nám pridali aj ženy z tohto zboru. Do mužskej kategórie pribudol Radimov.
Okrem klasického bodovania pribudlo aj oceňovanie v podobe dvoch bodov za účasť na nástupe a vyhodnotení súťaže.

Doterajší priebeh sezóny hodnotíme ako úspešný a veríme, že túto sezónu dokončíme s dobrými výsledkami a bez úrazov. A my na oplátku už teraz pre vás pripravujeme galavečer, ktorý sa uskutoční 6.10.2018 v Závode.

Vaša rada ZHL
(Erža a Simča 🙂 )

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokFOTO: 1. kolo ZHL v Kútoch

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here